در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
درج آگهی در تک باکس کاملا رایگان بوده و آگهی های ویژه دارای امکانات خاصی می باشند | با ثبت آگهی ویژه آگهی شما بیشتر نمایش داده خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز در نتیجه های بالاتری قرار خواهد گرفت

ثبت آگهی رایگان تک باکس

انگل های گوسفند

انگل های گوسفند

آگهی رایگان
  • برای کسب و کار متفرقه
  • قیمت کل : تومان
  • نوع : ارائه
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
  •    تهران تهران
گوسفندان هم مانند بسیاری دیگر از موجودات ، می توانند در معرض ابتلا به بیماری ها و انگل هاقرار گیرند . پس در کلیه مراحل پرورش و نگهداری از گوسفندان باید مراقب سلامتی آنها بود تا بتوانند از بیماری ها دور بمانند.


گوسفندان هم مانند بسیاری دیگر از موجودات ، می توانند در معرض ابتلا به بیماری ها و انگل هاقرار گیرند . پس در کلیه مراحل پرورش و نگهداری از گوسفندان باید مراقب سلامتی آنها بود تا بتوانند از بیماری ها دور بمانند.
یکی از شایع ترین مکان هایی که گوسفندان به انواع بیماری ها و انگل ها مبتلا می شوند ، هنگام تغذیه و چریدن دام است . انگل در گوسفند شامل انگل های داخلی و خارجی می شود . انگل های داخلی مانند کپک ، انگل های موجود در معده و ریه ، تنیای روده گوسفند و … می باشند .
• قزل قورت
یکی از بزرگترین کرم های موجود در شیردان دام ، همونكوس كونتوكوس است و روزانه می تواند حجم قابل توجهی خون میزبان خود را بخورد . برای آنکه بتواند به راحتی رشد کند باید شرایط محیطی از قبیل رطوبت ، گرما برایش مهیا باشد ، اصطلاحا به این بیماری قزل قورت می گویند. این کرم به شکل یک نخ قرمز رنگ است که طولش می تواند تا 30 سانتی متر برسد.از علائم اصلی این بیماری می توان به لاغری ، ناتوانی ، توقف در رشد دام ها ، مشکلات کم خونی و همچنین وجود خون در مدفوع حیوان را نام برد.
بعد از مشاهده این علائم ، می توان با انجام یک آزمایش ساده از مدفوع حیوان ، درمان بیماری را شروع کرد و داروهایی جهت درمان این بیماری وجود دارد که می توان از آنها کمک گرفت .
• انگل تنیا ساژیناتا (کرم های کدو)
این کرم ها داری طولی حدود 4 تا 6 متر هستند و طول عمرشان ، گاهی تا بالای 25 سال می رسد . مراحل زندگی این کرم بدین صورت است :
این کرم ها بعد از خارج شدن از بدن انسان به طبیعت راه پیدا کرده و علوفه ها ( غذای اصلی دام ها ) را آلوده می کنند و با خوردن این علوفه آلوده توسط دام و طی مراحلی ، این انگل وارد خون دام می شود و از آنجا خود را به عضله های حیوان می رساند و اگر انسان گوشت آلوده را به صورت نیم پز استفاده کند ، به راحتی می تواند به این بیماری دچار شود .از نشانه های فرد مبتلا به این بیماری می توان سرگیجه ، حالت تهوع ، پرخاشگری ، درد در قسمت آپاندیس و … را نام برد.
o برای جلوگیری از گسترس این بیماری باید :
1. هنگام آبیاری مراتع و انجام کشاورزی ، از آب های تمیز و بهداشتی استفاده کنیم .
2. بعد از سر بریدن حیوان بهتر است گوشت آن را به مدت حداکثر 10 روز در دمای زیر 10 درجه سانتی گراد قرار دهیم.
3. وضعیت پرورش دام ها را بررسی کنیم ، یعنی بتوانیم دام ها را در محیط بهداشتی و معتبر پرورش دهیم و به مردم هشدار دهیم که از خوردن گوشت نیمه پز ، خودداری کنند.
تماس با ما:
محدوده شرق تهران
77930049
http://goosfandzende.com

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان