ساخت آبنمای ریتمیک توسط راددیزاین

ساخت فلاورباکس سنگی هم سخت است و هم آسان، سختی آن به دلیل اندازه های دقیق و تناسب ابعاد آن است و آسانی آن به دلیل سادگی مراحل آن می باشد.

در این جا اشاره ی کوتاهی به نحوه ی ساخت فلاورباکس سنگی ساده خواهیم کرد.

مرحله 1: پایه ماسه بگذارید

برای ساخت فلاورباکس سنگی، ابتدا اجرای آن را  از پایه شروع کنید. اگر میخواهید  کاشت خود را بر روی بخشی از خاک ، مانند باغ  قرار دهید،  ابتدا محل و اندازه ی کاشت خود را مشخص کنید و سپس  با چنگک یک لایه 5 سانتی متری  از ماسه ریخته و پخش کنید.

اگر میخواهید فلاورباکس  خود را بر روی چمن بسازید، توصیه می کنیم که حدود 10 سانتی متر از خاک چمنزار را از بین ببرید و با یک لایه 7 سانتی متری  بدون  اینکه از ماسه استفاده کنید، دوباره پر کنید. این فرآیند تضمین می کند که شما یک فلاورباکس محکم دارید که نمی لغزد و خرد نمی شود.

هنگامی که پایه ماسه خود را گذاشته اید، از دستکاری دستی برای صاف کردن شن استفاده کنید تا سفت شود.

 

مرحله 2: مرتب سازی

سنگهای خود را متناسب با اندازه ی محل کاشت گیاه،‌ به صورت منظم بچینید و اطمینان حاصل کنید که هر بلوک در جای مناسب خود قرار دارد.

 

مرحله 3: تثبیت اولین دوره

قبل از اینکه چیدمان سطح بعدی را شروع کنید از یک چکش لاستیکی استفاده کنید تا مطمئن شوید که هر سنگ کاملاً یکنواخت است. حتماً از بالا به پایین و از پهلو به پهلو بررسی کنید.

مرحله 4: چسب بزنید ، روی هم بچینید ، تکرار کنید

برای چسب زدن، بهتر است از یک چسب ساختمانی انعطاف پذیر استفاده کنید، از  طریق چسب تفنگی، شش گلوله ی چسبی،‌ به اندازه یک سکه بر روی هر سنگ استفاده کنید.

کل دوره ی سنگی  را بچسبانید و سپس بلوک های سطح بعدی  را قرار دهید. مطمئن شوید که در هر دوره بلوک های متناوب و هم اندازه را  برای جبران درزها قرار دهید. انجام  این کار نه تنها به زیبایی فلاورباکس  شما کمک می کند، بلکه باعث می شود هر دوره ی سنگی در جای خود ثابت بماند.

فلاورباکس

در پایان چیدمان هر دوره،  از تراز 60 سانتی متری خود استفاده کنید تا دوباره بررسی کنید که  هنگام ساخت فلاورباکس سنگی، دیوار  هایتان  کاملا عمودی باشد. اگر متمایل هستند، از یک چکش لاستیکی برای فشار دادن سنگ ها استفاده کنید تا هر طرف عمودی باشد.

جهت مشاهده نمونه کارها از صفحه سایت ما به نشانی https://raddesign.ir/flower-box دیدن فرمایید...

 

مرحله 5: با شن و خاک پر کنید

در نهایت، بعد از اتمام ساخت فلاورباکس سنگی،  درون آن را با خاک باغ غنی از مواد مغذی پر کنید. اگر یک فلاورباکس بلند ساخته اید و می خواهید از پر کردن کل  آن با خاک  خودداری کنید،  می توانید سطح پایین را با  سنگ ریزه اضافی بیل بزنید تا ارتفاع تخت خود را به سطح قابل کنترل تری برسانید.

 

ساخت فلاورباکس سنگی شما به اتمام رسید شما میتوانید با رنگ کردن سنگ های استفاده شده در فلاورباکس جلوه ی زیبایی به آن ببخشید.

 

ساخت دیوار سبز دو پوسته چگونه است؟

ساخت دیوار سبز به دو شکل انجام گرفته میشود

  • مستقیم: ریشه ی گیاهان در درون زمین قرار گرفته است به طوری که گیاهان با تکیه زدن و چسبیدن به دیوارها رشد می کنند
  • دوپوسته: ساخت دیوارسبز دوپوسته، همانطور که از نامش پیداست دیوار نیاز به پوسته ی دیگری دارد تا گیاهان بدون تخریب مصالح دیوار بر روی آنها رشد پیدا کنند. در ادامه به انواع دیوار سبز دو پوسته اشاره خواهیم کرد.

 

 پانل های مدولار

در این نمونه از دیوارهای سبز دوپوسته،‌ پانل هایی بر روی دیوار نصب می گردد و گیاهان در درون هر کدام از پانل ها کاشته می شوند. جنس پانل ها از صفحات گالوانیزه و خطوط استیل جوشکاری شده می باشد.

 داربست مدولار

در این نمونه از گرین وال ها، سازه سبک و همچنین سه بعدی برای رشد گیاهان بر روی بدنه ی اصلی ساختمان نصب  گردیده است. جنس این داربست ها از استیل هایی است که قابلیت بازیافت و استفاده ی مجدد را دارند

کابلی

برای ساخت دیوار سبز دوپوسته، میتوان از کابل های استیل هم بهره مند شد در دیوارهای سبز کابلی، میتوان از گیاهانی استفاده کرد که سرعت رشد شان متفاوت است. در سیستم کابلی گیاهان را در داخل حفاظ هایی فلزی کاشت و پرورش می دهند و آبیاری در این سیستم به صورت قطره ای در داخل محفظه ها انجام گرفته می شود. در این روش میزان تنوع و الگو زیاد است.

جهت مشاهده نمونه کارها از صفحه سایت ما به نشانی https://raddesign.ir/green-wall دیدن فرمایید...

نمدی

 در سیستم دیوا سبز دوپوسته ی نمدی، گیاهان در کیسه هایی از جنس نمد کاشته می شوند. بخش خارجی آن عایق رطوبت می باشد. کیسه های نمدی در داخل قاب هایی به بدنه ی اصلی ساختمان نصب می شوند. برای سلامت و رشد گیاهان می بایست نمد ها به صورت تمام وقت مرطوب نگه داشته شوند.

هیدروپونیک

منظور از هیدرو همان واژه ی آب می باشد. در ساخت دیوارسبز دوپوسته هیدروپونیک، محیط کشت، به جای خاک آب است. در حالت کلی نحوه ی استفاده از سیستم هیدروپونیک به دو شیوه ی اکتیو و پسیو می باشد. در مدل اکتیو از پمپ مکانیکی برای آبیاری استفاده می شود ولی در روش پسیو، از پمپ استفاده نمی شود.

 

آشنایی با ساخت آبنمای ریتمیک

امروزه ساخت آبنمای ریتمیک به متداول ترین آبنماها در حوزه ی معماری و طراحی تبدیل شده است. به طوری که برای دلپذیر ساختن مکان های عمومی از جمله داخل شهرها، رستوران ها و مجتمع ها از انواع آبنماهای موزیکال و ریتمیک بهره مند می گردند. اما فراموش نکنید که برای پیاده سازی صحیح و اصولی این نمونه از آب نما می بایست از دانش و تجربه ی مهندس متخصص این کار بهره مند گردید.

چرا که متخصص عوامل زیر را که در کیفیت آبنمای ریتمیک تاثیر گذار هستند در زمان ساخت و طراحی آبنما در نظر می گیرد

  • انتخاب رنگ صحیح برای سطوح
  • اندازه ی دقیق ارتفاع، طول و عرض و مساحت
  • نورپردازی استاندارد
  • تنظیم ساختن حرکت آب  و موسیقی در کنار یکدیگر

 

نکته:  در ساخت آبنمای ریتمیک برای افزایش طول عمر آبنما، به کیفیت آب نیز توجه کنید.

 میدانید علتش چیست؟

زیرا آب اگر از میزان املاح و نمک استانداردی برخوردار باشد سبب فرسایش آبنما نمی گردد بنابراین از آب هایی استفاده کنید که میزان سختی آنها بیشتر از 90 میلی گرم نباشد افزون بر این اگر از  آب با  درصد خلوص پایین  استفاده شود نمی توان از جت های خروجی نازل با قطر کم استفاده کرد چرا که این نمونه از آب ها موجب اختلال در عملکرد  جت ها می گردند.

جهت دریافت مشاوره رایگان به سایت راد دیزاین به نشانی https://raddesign.ir مراجعه نمایید...