تبلیغات چيست؟
كليه اقداماتي كه ما براي معرفي كالا و يا خدماتي كه ارائه مي دهيم،را تبليغات مي گوييم.


چرا بايد تبليغات كنيم؟
اين سوال كه چرا بايد تبليغ كنيم جواب آن از قبل معلوم است،ما تبليغ مي كنيم تا كالا و يا خدماتي كه ارائه مي دهيم را معرفي كنيم تا تعداد بيشتري مشتري از اين طريق جذب كنيم.


چگونه و از چه راه هايي بايد تبليغات كنيم؟
حال كه دانستيم تبليغات چيست و به چه منظور انجام مي شود،اقدام به معرفي راه هاي مختلف آن ميكنيم،تبليغات به روش هاي مختلفي مثل تبليغات در روزنامه ها و مجلات پرفروش،تبليغات در راديو و تلويزيون،تبليغات محيطي مثل چسباندن آگهي و نصب بنر و بيلبورد و ... و تبليغات در محيط اينترنت كه در ادامه به آن بيشتر خواهيم پرداخت انجام مي شود.


وي‍ژگي  هر كدام از روش هاي تبليغاتي بالا:
تبليغات در روزنامه ها يكي از قديمي ترين روش هاي تبليغات است كه نسبت به ساير روش ها هزينه ي كمتري دارد ولي محدوديت هايي هم دارد مثلا دست شما در دادن آگهي خيلي باز نيست و نمي توانيد توضيحات كاملي ارائه بدهيد و يا تصاوير با كيفيتي در آن درج كنيد و اينكه روزنامه هميشه در دسترس نيست و شانس ديده شدن تبليغات شما نيز كمتر است.
تبليغات محيطي  شايع ترين نوع تبليغات است و هزينه كمتري هم دارد،اما اين نوع از تبليغات با محدوديت هايي مواجه است براي مثال چسباندن آگهي و يا نصب بنر تنها در سطح شهر خودتان برايتان امكان پذير خواهد بود و اين براي مطرح كردن كالا يا خدمات شما بسيار ضعيف است و در واقع شما شانس كمتري در اين نوع تبليغات براي جذب مشتري خواهيد داشت.
تبليغات راديويي و تلويزيوني هم طرفداران زيادي دارد اما به دليل محدوديت هاي زماني هزينه بالايي دارد كه استفاده از اين نوع تبليغات براي عموم افراد به صرفه نيست بلكه تنها براي برخي شركت هاي بزرگ و يا نهاد هاي دولتي و سازمان هاي مرتبط امكان پذير است و مورد استفاده قرار مي گيرد و از طرفي ديگر مشتري هميشه هر آنچه را كه نياز دارد در تبليغات راديويي و تلويزيوني نمي يابد مگر به صورت تصادفي...


روش تبليغاتي ديگري نيز وجود دارد كه بسياري از محدوديتهاي روش هاي تبليغاتي بالا را ندارد و از لحاظ هزينه تبليغات بسيار به صرفه است و جامعه آماري بالايي را شامل مي شود كه اين خود باعث مي شود كه تبليغات تان بيشتر ديده شود و به سبب آن مشتري هاي بيشتري جذب كرده و به كسب و كار خود رونق ببخشيد، در پست بعدي به شرح كاملي از چگونگي بهره مندي از تبليغات در اينترنت پرداخته ايم و شما به راحتي مي توانيد تبليغات و آگهي هاي خود را به صورت رايگان در محيط اينترنت درج نمائيد