تا همین چند وقت پیش اگه یکی تو حرفاش کلمه "کوادکوپتر" رو استفاده می کرد،  احتمالا با خودمون فکر می کردیم ی چیز در مورد هلیکوپتر داره میگه! اما الان کمی قضیه فرق کرده و تا حدودی کوادکوپترها یا پرنده های آرسی وارد زندگی هامون شدن و دیگه غریبه نیستن. 

 

 

کوادکوپتر همون طور که از اسم ش مشخصه پرنده ایه که چهارتا ملخ داره. مثل هر وسیله ی دیگه ای تو بازار، کوادکوپترها هم به دو دسته ی واقعی (حرفه ای) و اسباب بازی (مبتدی) تقسیم میشن. 

شاید مهمترین رسالت کوادکوپتر حرفه ای تهیه فیلم و عکس از مناطقی هست که دور از دسترس هستند برای مثال در کارهای نظارتی، تصویربرداری هوایی و یا تحقیقاتی.کوادکوپتر مبتدی که به منظور تفریح و سرگرمی می شه از اون استفاده کرد دارای سه زیر مجموعه است: کوادکوپتر بدون دوربین، کوادکوپتر دوربین دار و کوادکوپتر دوربین دار با ارسال زنده تصویر. در هر دسته محصولاتی از شرکت‌های مختلف در ابعاد و شکل ظاهری متفاوت وجود داره که نیاز و سلیقه کاربر رو به بهترین نحو تامین می کنه. 

 

برخی از ویژگی های کوادکوپترهای مبتدی رو با هم مرور می کنیم:

 

ابعاد کوادکوپترهای مبتدی

در تقسیم بندی ابعاد کوادکوپتر می توان به تقسیم بندی زیر اشاره کرد:

 

 • کوچکتر از 20 سانتی متر (نانو و مینی)
 • بین 20 تا 40 سانتی متر (متوسط)
 • بزرگتر از 40 سانتی متر (بزرگ)

 

قیمت کوادکوپتر مبتدی:

با توجه به اینکه کوادکوپترها از جمله محصولات وارداتی به کشوره، قیمت شون هم با توجه به نوسانات ارز، متغیره اما در حال حاضر در فروشگاه ایستگاه پرواز چنین تقسیم بندی برای قیمت اونها وجود داره:

 

 • تا 300 هزار تومان
 • از 301 تا 500 هزار تومان
 • از 501 تا 800 هزار تومان
 • از 801 هزار تا یک میلیون تومان
 • بالاتر از یک میلیون تومان

 

برندهای کوادکوپتر مبتدی

 

 • syma
 • cheerson
 • MJX
 • Wltoys
 • Lead Honor
 • Ming Ji

 

در آخر هم اشاره کنیم که متوسط زمان پرواز کوادکوپترهای مبتدی حدودا 10 دقیقه است. بنابراین اگر تمایل دارید زمان پروازشون رو افزایش بدید، بهتره از باتری‌های یدک استفاده کنید. 

 

اما در خرید کوادکوپتر باید به نکات دیگه ای ام دقت کنید، برای مثال:

 

 

دوربین:

اگر قصد ثبت تصاویر دارین، باید ویژگی های دوربین کواد برای شما مهم باشه. در این صورت رزولوشن تصاویر کواد را بررسی کنید. اکثر کوادهای این دسته با دوربین مناسب خود فروخته می شن، اما بعضی از اونها به شما این امکان را می دن تا دوربین مورد نظر خودتون رو روش سوار کنید.  

مد هدلس:

برای افرادی که می خواهن برای اولین بار یک پرنده را به پرواز دربیارن، این گزینه از اهمیت بالایی برخورداره. این گزینه به این معنیه که در صورتی که کوادکوپتر شما از مد هدلس برخوردار باشه، هنگامی که شما دسته فرمان روی کنترل را به یک جهت مشخص فشار می دید، کواد شما هم فارغ از اینکه سرش به کدوم سمت قرار گرفته، در جهتی که شما دستور دادید، جابجا میشه. 

سیستم GPS:

سیستم GPS به کوادکوپتر این امکان را می ده تا موقعیت خودش رو بدونه. داشتن این ویژگی به پرنده شما کمک می کنه تا مسیر بازگشت به خانه را نیز پیدا کند-ویژگی ای که به آن RTH یا بازگشت به خانه گفته می شه. این ویژگی در مواردی که کوادکوپتر از دید شما دور شده یا باتری آن رو به کاهشه، بسیار می تونه کمک کننده باشه. 

مد مرا دنبال کن:

برخی از کوادکوپترهایی که دارای GPS هستند، این مد رو نیز تامین می کنن. با انتخاب این حالت، کوادکوپتر شما می تواند بدون هدایت شما، شما را دنبال کنه و تصاویر خودش رو ثبت کنه.

گیمبال:

هرچه قیمت کوادکوپتر بالاتر بره، این آیتم نیز در آنها بیشتر دیده میشه. گیمبال کمک می کنه تا دوربین در حین پرواز پرنده در ارتفاعات بالا و در صورت وزش باد، به طور ثابت و پایدار باقی بمونه. اگر به دنبال ثبت تصاویر و ویدیوهای بهتر هستید، حتما دقت کنید که کوادکوپتر شما نیز این ویژگی را داشته باشه. 

برد:

برد یک کوادکوپتر به شما می گه که تا چه فاصله ای از شما، قبل از اونکه کنترل آن را از دست دهید، پرنده می تونه پرواز کنه. هرچه کوادها قیمت بیشتری داشته باشن، برد پرواز آنها نیز بیشتر خواهد شد. اما به خاطر بسپارین که فارغ از برد پرنده، شما باید همیشه پرنده خود را در معرض دید خود داشته باشید. 

 

سعی کردیم تا حدودی شما رو با مفهوم  و معیارهای خریدکوادکوپتر آشنا کنیم. در ایستگاه پرواز سعی شده محصولات پروازی با بهترین قیمت و بیشترین کیفیت به شما میهمانان فروشگاه ارائه بشه.  هدف ما کسب رضایت و اعتماد شما عزیزان هست. منتظر حضور گرم شما در ایستگاه پرواز هستیم.