تجهیزات ترافیکی در هر مسیر و جاده و سطح شهر و خیابان ها دیده می شود و در واقع یکی از موارد مورد نیاز و بخش اصلی کنترل ترافیک جاده ها است، شما می توانید با توجه به علائم جاده ای مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید و بر این اساس به راهتان ادامه دهید، مواردی چون اطلاع از راه سازی، عوارض، حد سرعت مجاز و همینطور ورود ممنوع و ایست .

https://backority.ir/images/437391.jpg

در کنار آن تجهیزاتی ترافیکی که شرکت های پیمانکاری جاده ای و پلیس های راه استفاده می کنند، نظیر تابلو های در دست مامورین راهور که احتمالا بار ها آن ها را مشاهده کرده اید.

می توان متوجه شد که حتی امروزه در کوچه ها، پارک ها، ساختمان های تجاری و مسکونی، پارکینگ های طبقاتی نیز به این مورد نیاز ویژه ای احساس خواهد شد، از شب رنگ هایی که روی سطح جاده ها در شب نقش مهمی دارند تا مواردی دیگر که احتمالا شما حتی با نام آن ها نیز برخورد نداشته اید.

استوانه ها و کله قندی های ترافیکی که باید در مواقعی که خطر وجود دارد و یا این که رانندگان نیاز به احتیاط دارند از جمله مهم ترین اقلام تجهیزات ترافیکی هستند.

https://backority.ir/images/324532.jpg

تهیه انواع لوازم و تجهیزات ترافیکی

تابلو های ترافیکی باعث می شوند تا حد زیادی از خطرات جاده ای با کاهش روبرو شود، مسیری طولانی و دور از شهر را در نظر بگیرید که تابلو های گردش به جهت های مختلف، نزدیک شدن به دره و همین طور کوه، علائم ریزش کوه، حد سرعت مجاز و همین طور بوق زدن در آستانه راه ممنوع را نداشته باشد، قطعا خطرات بیشماری رخ خواهد داد.

سرعتگیر ها نیز در حال حاضر باید توسط روکش ها و همین طور شبرنگ ها در وقت های مختلف روز مشخص باشند، چون ندیدن آن ها و ناگهانی از موانع گذشتن می تواند آسیب های سختی را به خودرو ها وارد کند، در نتیجه اگر این موارد رعایت نشود عبور و مرور در جاده ها به مراتب سخت تر و خطرناک تر خواهد شد.

چراغ های راهنمایی و رانندگی نیز یکی دیگر از مهم ترین اقلامی هستند که باید در سطح شهر و بیشتر در چهار راه ها نصب شوند تا از عبور و مرور غیر مجاز سرنشین های خودرو ها جلوگیری شود، کنترل آن ها و همین طور نصبشان نیز باید توسط کادر مجرب و آشنا به کار انجام گردد.

تابلو های راهنمایی و سرعتگیر

استوانه ها، مخروط ها و کله قندی های ترافیکی نیز همواره در تمامی نقاطی که نیاز به کنترل حرکت وجود دارد دیده می شود، عموما بین دو حاشیه از جاده ها و برشی که مابین مسیر ها ایجاد می شود شما می توانید این کله قندی و همین طور استوانه ها را مشاهده کنید که به زمین پیچ شده اند و از حرکت در این جهت ها به طور کامل جلوگیری می کنند.

انواع مختلفی از این مدل ها در بازار موجود دارد که برخی از آن ها در ساختمان ها، پیمانکاری ها و همین طور ساخت و ساز ها نیز نیاز هستند. در نتیجه بهتر است که با بالاترین کیفیت ساخت تولید شوند تا استفاده از آن ها نیز بدون مشکل انجام گردد.

گل میخ در جاده ها و عموما به شکلی دیگر چشم گربه ای دیده می شود که کمی جنس آن ها متفاوت است، اما به طور کل برای کاهش سرعت در مسیر ها و هوشیار کردن رانندگان در شب استفاده می شود.

https://backority.ir/images/872033.jpg

ملزومات جاده ای و ترافیکی

رشد استفاده از لوازم نقلیه قطعا خطرات خاصی را نیز به همراه خواهد داشت و همواره راهنمایی و رانندگی هر کشوری وظیفه کنترل آن را بر عهده دارد، عوامل زیای موجب می شود که در سطح شهر ها ترافیک و خطر ایجاد شود.

برای جلوگیری از این وضعیت قطعا استفاده از مواردی چون انواع شبرنگ های ترافیکی در مسیر هایی که نیاز به جلوگیری از حرکت وجود خواهد داشت لازم خواهد بود.

در سطح های بزرگ تر عموما تابلو های راهنمایی رانندگی با دستورات مختلفی دیده می شوند، حد فاصله بین دو شهر، اطلاعات مربوط به جاده ها و همینطور تفرجگاه ها و امکان مذهبی و زیارتی نیز این روز ها در سطح جاده ها توسط این علائم به مردم اطلاع داده و توضیحات بیشتری را در مورد مسیرشان از این روش دریافت می کنند.