باربری و اتوبار

قطعا جابجایی کالا ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر در روش های خرید و فروش و مبادله کالا متفاوت شده است.

خرید های اینترنتی، نیاز به جابجایی های سریع کالا ها بین کشور ها، استان ها و شهر ها و حتی روستا ها از این دسته موارد هستند و بسیاری از شرکت ها برای ارائه خدمات جابجایی بی عیب و نقص کالا ها، خدمات ویژه باربری و اتوبار را به صورت مستقل و یا با همکاری ارگان ها و نهاد های دولتی ارائه می دهند.

این جابجایی ها گاها به صورت هوایی، زمینی، دریایی و یا بین منطقه ای و شهری توسط پیک ها خواهد بود.

هر نوع کالا و یا ماده ای نیز توسط این شرکت ها جابجا خواهد شد، از شن و ماسه تا مواردی مانند سیستم های الکترونیکی، خودرو، مواد فاسد شدنی و خوراکی و مثال های بیشتری  که در این حوزه می توان استفاده نمود.

اتوبار در نقاط مختلف دنیا توسط خودور و یا همان اتومبیل انجام می شود که بخش اول این عبارت را تشکل می دهد.

حال این اتومبیل ها می توانند خودرو های سنگین و یا سواری باشند. مورد جابجایی شما نوع خودرو را مشخص خواهد کرد.

تفاوت اصلی اتوبار و باربری

در واقع نمی توان میان این دو از یک بعُد تفاوتی ایجاد کرد، اما قطعا در مسائل مربوط به جابجایی به دو صورت شما می توانید درخواست ثبت کنید. جابجایی به صورت اتوبار تنها توسط اتومبیل ها انجام خواهد شد و در نهایت باربری به هر نوع جابجایی توسط هر نوع وسیله ی نقلیه ای گفته می شود که توسط شرکت های ارائه این خدمت گفته می شود.

اگر می خواهید کالای شما با توجه به نوعش در بین استان ها، شهر ها و منطقه ها جابجا شود قطعا باید از نوع اتوبار استفاده کنید (این مورد درباره کالا هایی است که جابجایی های طولانی آن ها هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند).

در مقابل جابجایی به صورت باربری می تواند توسط هواپیما، خودرو ها، قطار، کشتی و ... انجام شود و انتخاب آن وابستگی مستقیم به پرداخت هزینه دارد.

  

انتخاب شرکت مناسب برای دریافت خدمات باربری و اتوبار

با توجه به این که خدمات باربری و اتوبار در کشور های مختلف به اشکال متفاوت دیده می شود و در ایران نیز این انتخاب ها حالا آسان تر شده است، شما باید کیفیت ارائه خدمات و همین طور گارانتی های مربوط به اصالت در کیفیت را به خوبی بسنجید و پیش از دریافت خدمات تحقیقات لازم را به عمل آورید.

کالای شما باید از نظر نوع، جنس، وزن و همین طور زمان جابجایی که مد نظر مقصد و مبدا است مورد بررسی قرار گیرد.

البته شرکت های اتوبار در زمینه جابجایی اثاثیه منزل  فعالیت عمده تری دارند و کم تر رخ می دهد که تعدادی از این شرکت ها از اتوبار در زمینه های دیگر استفاده کنند.

شرکت وسیله ی حمل و نقل و تعرفه باربری را برای شما مشخص می کند و با بررسی مواردی که در جابجایی رعایت می شود و سلامت کالای شما که حائز اهمیت است می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

منبع: www.20bar.ir