یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای شما پیش می اید این است که چگونه به شستشوی پنل داخلی در دستگاه های سرمایشی بپردازیم و چگونه این کار را انجام دهیم که در این مقاله قصد داریم شما را با آن اشنا کنیم .

کویل های اواپراتور یا همان پنل داخلی کولرگازی در مدت زمان طولانی جرم و گرد و غبار می گیرد ، قبل از اواپراتور فیلتر نصب شده که انها نیز باید تمیز شوند و با وجود فیلتر باز هم مقداری از این جرم و گرد و غبارر به اواپراتور می رسد و باید هر چند سال یک بار اواپراتور ( رادیاتور پنل داخلی ) کاملا شسته شود میزان این کثف به محل نصب این دستگاه بستگی دارد .

کندانسور ا پنل بیرونی هم که در فضای آزاد نصب شده و  گرد و غبار زیادی جذب می کند که باید هر چند ماه یکبار شستشو شود .

مراحل کار شستشوی پنل داخلی در دستگاه های سرمایشی عبارت است از :

قطع برق کولرگازی دیواری است . برای شستشوی پنل داخلی یا همان اواپراتور ابتدا برق اصلی ورودی این دستگاه را از فیوز مینیاتوری قطع کنید و مطمئن شوید که برق این دستگاه قطع شده است .

از مرحله دیگر می توان به بازکردن قاب پنل در این دستگاه اشاره کرد . ابتدا درب روی فیلترها را باز کنید و کامل درب را بیرون بکشیید و بعد فیلترها را خارج کنید ، سپس پیچ های قاب اصلی را باز کنید و زبانه خارها را از بالا و پایین آزاد کنید و تا قاب را پتوامید کامل از روی اواپراتور در آورید . از مرحله دیگر می توان به نصب یک کاور ابریز اشاره کرد که کاور از پشت به دیوار چسبیده باشد و لبه آن زیر پنل قرار دارد تا آب شستشو به دیوار چسبیده باشد و لبه آن زیر پنل داخلی کولرگازی ایستاده قرار بگیرد تا آب شستشو به دیوار آسیب نرساند